SOHBET'E BAĞLAN

Seviyeli Sohbet Ortamı için
netkeyfim.net

Kaliteli Chat Odaları
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Sohbet siteleri Facebook’a boyun eğmiyor

Facebook, insanların kendi bilgileri ile profiller oluşturduğu, paylaşımlar yaptığı, diğer paylaşımlara yorum bıraktığı ve diğer insanlar ile iletişim kurabildiği bir platform olarak tanımlanabilir. Bu şekilde bahsedildiğinde Facebook için herkesin aklında olumlu düşünceler oluşmaktadır. Ayrıca bu platformun, geçmişte yoğun olarak tercih edilen sohbet siteleri yerine geçtiği de söylenebilir. Sohbet için kullanılan siteler halen varlığını sürdürse de, geçmişteki kadar yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip değildir.

Facebook kullanıcılarının genel olarak profilleri incelendiğinde, burada ciddi bir çocuk kitlesinin bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Çocukların varlığı başlangıçta iyi bir durum olarak algılansa da durum aslında öyle değildir. Günümüz çocuklarının fazlasıyla açık olması, en ufak bir çekincelerinin olmaması ve sosyal medyanın arkasına saklanmalarıyla bunun daha da açığa çıkmasından dolayı Facebook’taki ortamın istenilen seviyede olmamasına neden olmaktadır. Özellikle sahte profiller açmaları ve bu profiller ile insanları kandırmaları ve onlarla dalga geçmeleri ciddi bir sorundur. Bunun haricinde küfürlü konuşmaları, insanların Facebook üzerinden farklı bir kişi ile dostluk kurmamasına ya da ciddi çekincelere sahip olmasına neden olmaktadır. Bütün bunlardan dolayı insanların azımsanmayacak bir kısmı, eski chat siteleri üzerinden yaptıkları sohbetleri özlemekte ve eski ortamları aramaktadır.

Bilindiği gibi Facebook sadece sohbet için kullanılan bir platform değildir. Çok daha kapsamlı bir yapı olmasından dolayı buraya gelen kullanıcıların bir kısmının çocuk olmasına neden olmaktadır. Özellikle Facebook üzerinden oynanan oyunların olması, çocukların burada yer almasına neden olmakta ve bu da chat ortamının istenildiği gibi oluşmamasını tetiklemektedir. Bütün bunlardan dolayı insanların eskiye özlem duyması ve burada aradıklarını bulamaması gerçekleşir. Söz konusu durum sebebiyle Facebook’un da son dönemlerde kullanıcı kaybettiği ve eski popülerliğinin giderek yok olduğu söylenebilir.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Sohbet Chat Odaları Sohbet Chat Odaları

Böyle Sohbet Sitesi görülmedi biz Netkeyfim.net  ailesi olarak sizler için hazırladık ve kurduk siz değerli üyelerimizin hem kaliteli hemde...

DEVAMI
Netkeyfim Sunucu Kuralları Netkeyfim Sunucu Kuralları

NetKeyfim Sunucu Kuralları - Yeni sohbet ortamı olan Neykeyfim Sunucu kuralları Sitesinde sizleri bekliyoruz Chat Sohbet Ortamı. - - Sohbet Odaları bizler burada işimizin en...

DEVAMI
Define sohbet Chat Odaları Define sohbet Chat Odaları

DEVAMI